Re: Cos dla wyznawcow religii „Globalnego Oci

> 1) Szybkość zmian temperatury jest o rząd wielkości większa niż typowe szybkośc

> i zmian temperatury w ciągu ostatnich milionów lat.

ale jest o rzędy wielkości mniejsza niż dość regularne nietypowe oziębienia

„Gwałtowne zmiany klimatu w naszej części świata już się jednak zdarzały. Młodszy dryas – faza klimatyczna trwająca od ok. 11 tys. do 9500 lat p.n.e. – charakteryzował się właśnie błyskawicznym spadkiem temperatury. W ciągu zaledwie kilku lat (niektórzy naukowcy uważają, że mogło to być kilka miesięcy) obiżyła się o 5–7 st. C, a na Grenlandii o 15 st. C.”

moze to zrobić kometa, moze zrobć wybuch wulkanu i takie przypadki zdarzają się dosc często i regularnie:

„Jednakże w maju 1816 mróz zniszczył większość plonów, a w czerwcu dwie wielkie burze śnieżne we wschodniej Kanadzie i w Nowej Anglii doprowadziły do wielu ofiar śmiertelnych wśród ludzi. Na początku czerwca w mieście Québec leżało prawie 30 cm śniegu, co dodatkowo doprowadziło do wymrożenia ziemi i zniszczenia tych upraw roślinnych, których plony zbiera się latem. Rezultatem klęski nieurodzaju były lokalne klęski głodu i masowe zgony na skutek chorób wśród ludzi, których układ odpornościowy był osłabiony niedostatkiem pożywienia.

W lipcu i sierpniu, zamarznięte jeziora i rzeki obserwowano aż do Pensylwanii. Szybkie, dramatyczne wahania temperatury były powszechne, czasami temperatura spadała z letniej, upalnej temperatury 35 °C do blisko zera w ciągu kilku godzin. Nawet jeśli farmerzy na południe od Nowej Anglii zdołali zebrać jakieś plony, ceny kukurydzy i innych ziaren gwałtownie wzrosły. Cena owsa, na przykład, wzrosła z 12 centów za buszel (w poprzednim roku) do 92 centów za buszel, a więc blisko osiem razy – a owies był niezbędnym artykułem dla gospodarki, w której konie stanowiły podstawowy środek transportu.”

pl.wikipedia.org/wiki/Rok_bez_lata

wiec skoro jesteśmy w trakcie epoki lodowcowej, najciezszej od setek milionow lat i z ostatnich cykli wynika ze mogliśmy być blisko zimnego okresu w tej epoce lodowcowej to moim zdaniem gdybyśmy nie emitowali CO2 powinnismy je zacząc emitować, właśnie po to by zmniejszyć zagrożenie „gwałtownym oziębieniem w epoce lodowcowej” bo ono jest groźniejsze dla życia a przez to i dla nas niż ocieplenie które powodujemy

gadanie jak to my strasznie „niszczymy planetę” bo wywołujemy na przestrzeni 100 lat zmianę o 2 czy moze 5 stopni jest antynaukowa histerią skoro mamy dowody ze większe zmiany zdarzaja sie na przestrzeni kilku lat lub nawet miesiecy

jak my nie zmienimy klimatu prędzej czy później zmieni go kometa lub wulkan