DRAGON kolejny, DRAGON w przestworzach !!!!

businessinsider.com.pl/technologie/lot-testowy-zalogowego-dragona-spacex/6rpn9jz

andrew.wader 24.12.18, 14:36

> Mam pytanie do wszystkich uczestników dyskusji, zabierających głos w zakresie

> takich tematów: jak sztuczna inteligencja, świadomość, sieci neuronowe,

> robotyka, rzeczywistość wirtualna.

Jak to wytłumaczyć, że po przywitaniu tego wątku z wielkim entuzjazmem i po dobrych wielu wpisach, zaczyna on powoli usychać? Przecież ten temat (roboty inteligentne) jest nader perspektywiczny.

Prawie przed chwilą wzleciał w przestworza kolejny DRAGON, gdzie doraźnie zamiast robota przy sterach posadzono manekina. Ale już tylko patrzeć, a niedługo Elon tam posadzi prawdziwego inteligentnego robota. Jaki on będzie, czy będzie w nim co nieco wykorzystane z naszych forumowiczów spostrzeżeń, ev. dorad?

Bez wątpienia, prędzej czy później, inteligentnemu robotowi kosmicznemu, trzeba będzie też zaimplementować przynajmniej jakiś zaczyn etyki, powiedzmy najpierw pierwszą cnotę moralną typu WIERNOŚĆ. To jest bardzo istotne, by taki BOT był wierny swoim twórcą co do nałożonych nań zadań kosmicznych, – a nie realizował swoich niepotrzebnych ludzkości planów!

Czy nie powinniśmy motywować naszych forumowiczów do rozwijania tego wątku? Ja się pod takim apelem podpisuję obydwoma rękami! Czy Pan Admin mnie słyszy?

„My musimy wiedzieć, – i my się dowiemy!” [D.H.]