Konferencja w „Second Life” – „Świadomość? Ależ ..

Być może Szanownych Państwa zainteresuje informacja, jaką otrzymałem od : { Wiesław Galus, Janusz Starzyk } autorów książki pt.: „Świadomość? Ależ to bardzo proste!”

* * *

Konferencja wirtualna w „Second Life” – Rozwikłanie zagadki świadomości – Wczesne powiadomienie:

Przyjaciele, Koledzy, Współzainteresowani,

Zapraszam na wykład dotyczący rozwikłania zagadki świadomości zorganizowany przez Instytut Filozofii UJ. Zaproszenie w załączeniu. Wykład odbędzie się w rzeczywistości wirtualnej Academii Electronica na portalu „Second Life”, będącej częścią rzeczywistości instytutu. Tu odbywają się wykłady, konferencje naukowe, dyskusje a nawet obrony prac doktorskich.

Ażeby uczestniczyć w wykładzie trzeba wgrać darmowy programik „Second Life Viewer” ze strony:

secondlife.com/support/downloads/. Potem otworzyć program „Second Life” i wybrać swego awatara: imię, postać i hasło.

Potem znaleźć „Academia Electronica” i teleportować się tutaj pod postacią awatara. Warto troszkę wcześniej rozejrzeć się po terenie Academii i znaleźć sale wykładowe.

Wykład odbędzie się 3 czerwca 2019 roku o godz. 21:00 w Amfiteatrze i będzie trwał ok. 1,5 godziny.

W trakcie wykładu można zadawać pytania na czacie lub głosem, jeśli ma się mikrofon podłączony do komputera. W tym celu warto się zapoznać, jak włącza się i wyłącza mikrofon oraz jak sterować kamerą, żeby oglądać plansze wyświetlane na ekranie w sali wykładowej.

Pozdrawiam serdecznie, licząc na gorącą dyskusję,

Awaress SL

Wiesław Galus RL, wieslaw25@gmail.com

* * *

Treść zaproszenia:

Wyjaśnienie zagadki świadomości:Wiesław Galus i Janusz Starzyk napisali książkę, która ma wyjaśnić powstawanie zjawisk fenomenalnych w umysłach. W książce przedstawiono redukcyjny model umysłu świadomego.Pokazano, że zjawiska fenomenalne mogą superweniować na faktach fizycznych.

Zjawiska fenomenalne dotyczą największych tajemnic ludzkiego umysłu: odczuć z perspektywy 1- osobowej, doświadczania wrażeń zmysłowych czyli qualiów, świadomości doznań emocjonalnych. Wyjaśnienie tych zjawisk David Chalmers nazwał „trudnym problemem świadomości”.

Fragment recenzji:„Książka nie jest o mózgu, neuronach i synapsach. Zagadnienia te są tylko marginalnie wspomniane. Ona dociera do istoty sprawy. Jak w materialnym tworze z mózgowej galarety powstaje dziwne poczucie świadomości? Jak rodzi się wewnętrzne poczucie jaźni? Jak to się dzieje, że rozumiemy to na co patrzymy, co odczuwamy zmysłami i jak możemy zrozumieć zjawiska, które zachodzą wokół nas, przewidywać ich skutki i planować optymalne reakcje? To próba dotarcia do istoty świadomości.

Aby tego dokonać autorzy proponują wyobrażenie sobie pewnej idealnej struktury w specyficzny sposób przetwarzającej informację. A potem wskazują, że takie struktury występują w mózgach ludzi i zwierząt i że one właśnie wytwarzają umysł.

Następnie dowodzą, że możliwe jest zbudowanie sztucznych mózgów o tych samych właściwościach. A dalej…, ciekawe konsekwencje dla psychologii, etyki i filozofii w przystępnej formie.

”Z A P R O S Z E N I E Model tam przedstawiony jest podstawą wykładu / dyskusji, który wygłosi współautor, dr Wiesław Galus w „Academia Electronica”, wirtualnej części Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykład rozpocznie się w poniedziałek, dnia 3 czerwca 2019 roku o godz. 21:00

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych (wykład otwarty). Uczestnictwo wymaga zalogowania się na portalu „Second Life” (SL) secondlife.com/support/downloads/ i zainstalowania bezpłatnego programu „Second Life Viewer”. Po otwarciu programu należy się teleportować do lokalizacji „Academia Electronica”, a na miejscu, wędrując po terenie Academii odnaleźć Amfiteatr – miejsce wykładu. Czas wykładu to ok. 1,5 godz.